تایل سنگدانه ای – دکرا

تایل سنگدانه ای – دکرا

تایل سنگدانه ای

این نوع تایل پوشش سقفی شیبدارازفرم دهی تحت فشار ورقهای الوزینک ساخته است که طی 7 مرحله فرآیند فرم دهی انجام می پذیرد.قالب تایل ها به گونه ای طراحی شده است که همپوشانی فوق العاده ای داشته باشند.همچنین هر تایل با یک لایه رزین اکرلیک چسب،خورده سنگ های طبیعی خودرنگ،همچنین یک لعاب شفاف اکرلیک بر روی سطح بالایی الوزینک پوشیده شده  تا عملکرد و عمرطولانی راکنار قدرت،استقامت و زیبایی فراهم سازد.

تاپ تایل

ورق های آلوزینک با مواد شن ریزه های مینرال با رنگدانه های طبیعی یکی از متداول ترین تایل های پوشش سقفی در جهان میباشند که با توجه به ظاهری زیبا و جلوه ای طبیعی و با داشتن لوازم جانبی کامل که یک سیسستم پوشش سقف شیبدار یکپارچه و شکیل ایجاد میکنند طرفداران زیادی دارد.

در ایران تایل آلوزینک با پوشش سنگدانه ای با نام های : تایل دکرا، تاپ تایل ،متروتایل ،تایل کره ای و تایل نیوزلندی  معروف است و در رنگ بندی و طرح های متنوع در دسترس میباشد.

طول عمرتضمین شده ورق آلوزینک در مقایسه با ورق گالوانیزه

فولادپوشیده شده با الوزینک دارای مقاومت بسیاربیشتری در مقابل خوردگی است که متاثر از حفاظت قوی و سرسختانه فلز روی به همراه مقاومت فلز آلومینیوم عملکرد برتری را نسبت به ورقهای گالوانیزه در تمامی شرایط آب و هوایی به وجود آودره است،علاوه بر این به دلیل سیستمنصب افقی تایل ها و روش میخکاری بر روی آنها از خطرخوردگی وزنگ زدگی در محل میخ اجتناب شده است.کلیه عوامل و مشخصه های فوق باعث می شوند تا ورقهای آلوزینک طول عمر و زمان کاربری طولانی تری در مقایسه با سایر ورق های پوشش سقفی داشته باشند.

ساختار تایل های سنگدانه ای

ساختار تایل ها از8 لایه تشکیل شده است :

ساختار-دکرا

 • 1- فولاد : لایه اصلی تشکیل دهنده  تایل فولاد میباشد،که با 8لایه با سیستم کوتینگ پوشانیده شده است.
 • 2- زینک آلومینیوم : روکش زینک آلومینیوم با مقاومت بالا با روکش آلومینیوم و مقاومت حفاظتی زینک که مقاومت بسیاربالایی درمقابل خوردگی ایجاد میکند وباعث طول عمر بالای  پوششها میگردد،

  نکته مهم : زینک آلومینیوم هفت برابر قدرت حفاظتی بالاتری نسبت به فولاد گالوانیزه دارد..

 • 3- اکرلیک رزین :لایه ای محافظتی میباشد که در عین حال مانع از فرسایش تایل ها میشود.
 • 4- لایه پایه : این لایه خاصیت چسبندگی دارد و باعث ثابت نگه داشته شدن سنگریزه ها بر روی تایل می شود.
 • 5- سنگ ریزه : سطح خارجی تایل ها با سنگ ریزه های طبیعی که خودرنگ میباشند و در طولانی مدت تغییر رنگ نمیدهند پوشیده شده اند،سنگ ریزه های رنگی دارای خواص ویژه ای هستند که به آنها اشاره میکنیم :
 • برف را روی خود نگه داشته که برف به جای مانده روی سقف بعنوان عایق در طول دوره سرما عمل میکند.
 • امکان تولید تایل ها باظاهری طبیعی و در رنگ بندی های متنوع و با ثبات در دراز مدت میگردد.
 • باعت کاهش صدای باران میشود.
 • 6- لعاب : لایه نهایی میباشد که باعث درخشندگی سطح تایل و سنگدانه ها می شود و درعین حال مانع نفوذ گرد و غبار  به خلل و فرج سطح تایل می گردد.
 • 7- روکش اپوکسی : لایه سطح زیرین تایل بوده که باعث بالا بردن مقاومت ورق ها در برابر بخارآب و یخ زدگی میشود.
 • 8- پوشش ارگانیک : آخرین لایه سطح زیرین تایل بوده که سازگاری محصول را بامحیط زیست تامین می نماید.

ویژگی های تایل های سنگدانه ای

تایل کره ای

 •  وزن سبک : تایل ها وزنی بسیار سبک تر از سفال و سقف های سیمانی دارند و باری مناطق زلزله خیز پیشنهاد میگردند.
 • مقاوم دربرابر باد شدید : با توجه به سیستم یکپارچه و ساختار آیرودینامیک تایل ها ، این سیستم به راحتی در برابر طوفان های شدید مقاومت می نماید.
 • عایق صوتی وحرارتی بالا: پوشش سنگ ریزه و لایه های حفاظتی متعدد باعث جلوگیری از انتقال صدای باران به داخل ساختمان و ایجاد عایق حرارتی بهتری نسبت به ورق های گالوانیزه میشود.
 • ضد حریق : تایل ها از مواد ضدحریق ساخته شده اند  و به هیچ وجه آتش زا نیستند و برای مدت طولانی در برابر آتش مقاوم است.
 • ضد ترک خوردگی : یکی از مشکلات متداول سقف ها که بر اثر انقباض و انبساط  که به علت تغییر دمای میحط خارجی ایجاد می شود ترک خورگی است ،لایه های متعدد تشکیل دهنده تایل باعث پایین آمدن تبادل حرارتی میشود که از ترک خوردگی جلوگیری به عمل می آورد.
 • ضد نم : با توجه به همپوشانی مناسب تایل ها و سیستم یکپارچه سقف ،هیچگونه آبی نفوذ نمیکند حتی در صورت وزش باد هنگام باران شدید.
 • ضد خزه و گرد و غبار: لایه اکریلیک درپوشش سطح خارجی سقف بسیار اصطحکاک کمی ایجاد می کندو خزه و ذرات گرد و غبار به آن نمی چسبد.


مشخصات فنی

دکرا

طول : 1340 میلیمتر

عرض: 370 میلیمتر

وزن هرتایل : 2.8 کیلوگرم

وزن هرمترمربع : 6.8 کیلوگرم

سطح خالص پوشش هر ورق: 0.48 مترمربع

تعداد تایل پوشش دهنده 1 مترمربع : 2.1  تایل


 طرح های متنوع

دکرا-تاپ-تایل-ومتروتایل


رنگ بندی متنوع

bondqv4

برای خرید ومشاهده قیمت انواع تایل فلزی با پوشش سنگ ریزه ای (قیمت دکرا،قیمت تاپ تایل ،قیمت متروتایل، قیمت تایل نیوزلندی و قیمت تایل کره ای و لوازم جانبی آن به  فروشگاه اینترنتی ما مراجعه فرمایید:فروشگاه-آندولینتاریخ: 
محتوا:  تایل سنگدانه ای – دکرا
5
star star star star star

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

ویلا با سقف آندوویلا

ویلا با سقف آندوویلااردشیر ممقانی


دیوارسبز هیدروپونیک

دیوارسبز هیدروپونیکاردشیر ممقانی


۱۵ ویژگی برتر آندوویلا

۱۵ ویژگی برتر آندوویلااردشیر ممقانی


فیلم تولید آندولین

فیلم تولید آندولیناردشیر ممقانی


سقف شیبدار چیست ؟

سقف شیبدار چیست ؟اردشیر ممقانی


سفال بام

سفال باماردشیر ممقانی


آکروتایل

آکروتایلاردشیر ممقانیFatal error: Cannot use object of type WP_Error as array in /home/bamcom/domains/parsbam.com/public_html/wp-content/plugins/mystickyelements-pro/mystickyelements-front.php on line 303