دیوارسبز هیدروپونیک

دیوارسبز هیدروپونیک

دیوارسبز با سیستم هیدروپونیک

درمقالات قبلی انواع دیوارسبز را معرفی کردیم ودرباره مزایا و معایب هرکدام توضیحاتی دادیم در اینجا به معرفی جدیدترین روش اجرای دیوارسبز که با سرعت در حال فراگیر شدن است میپردازیم.

سیستم هیدروپونیک چیست؟

همانطور که میدانیم گیاهان برای رشد نیازمند حداقل چندعامل اولیه مهم مثل : نور،هوا، آب وبستری مناسب مثل خاک که تمامی املاح م ومواد معدنی مورد نیاز را فراهم میکند هستند.

واژه هیدروپونیک از دو کلمه هیدرو(به معنی آب) و پونیک (به معنی تغذیه) میباشد ، پس به راحتی متوجه میشویم که معنی هیدروپونیک یعنی تغذیه توسط آب، درسیستم هیدروپونیک املاح ،ویتامین ها و مواد معدنی از طریق آب به ریشه گیاه که در یک بستری خنثی قرار میگیرد رسانده میشود ز همین و دراین سیستم خاک حذف میشود.

دیوارسبز پوسته

شرکت پارس بام عمارت ،مخترع یک سیستم هیدروپونیک با پوسته هوشمند انحصاری میباشد که مخصوص منطقه خاورمیانه وبخصوص مناطق با آب و هوای گرم مثل کشورهای حاشیه خلیج فارس وهمچنین سازگار با اقلیم ایران طراحی شده است،این سیستم توسط شرکت گرین استدویو 10 سال گارانتی میشود.

سیستم دیوارسبزهیدروپونیک با پوسته های گرین وال

این سیستم به گونه ای هوشمند عمل میکند که بعداز نصب دیوارسبز هیچگونه نیازی به وارسی و رسیدگی دائمی ندارد وخود سیستم بطور اتوماتیک خودش را کنترل میکند و فقط هر چندماه یکبار نیاز به پرکردن مخزن املاح و ویتامین هایی که گیاهان برای تغذیه لازم دارند است.

این سیستم با الهام گرفتن از بدن انسان طراحی شده است بدین شکل که ؛ درپوست انسان اعصابی هست که درصورت مواجه با گرمایزیاد ویا قرارگرفتن در مناطق خشک مغز را مطلع میسازد که از طریق پمپاژ خون بوسیله قلب جریان خون سرعت بیشتری پیدا کند و به ناحیه ای از پوست که در معرض خشک شدن است حجم بیتشری خون برساند و باعث جلوگیری ازخشک شدن پوست وبروز آسیب به بدن شود.

دیوارسبز پوسته هوشمند

دراین سیستم که با الهام از نحوه علکرد بدن انسان طراحی شده است تعدادی سنسور حراتی،رطوبتی،نور،اندازه گیری PH و… درپوسته تعبیه شده است که کل اطلاعات را به طور دائمی به مادربورد مرکزی که با همکاری شرکت های دانش بنیان طراحی شده است انتقال میدهد و درصورت مشاهده هرگونه کمبودی مثل آب دستور فرمان صادر میشود و سریعاً خود سیستم شروع به پمپاژ آب در ناحیه موردنظر میکند.

سیستم دیوارسبز

از همین رو سیستم آبیاری و انتقال املاح کاملاً خود کنترل بوده و هیچ نیازی به نگهداری روزانه ویا هفته ای چند نوبت (مانند خیلی از سیستم های دیوار سبز معمولی) ندارد.

ساختار دیوارسبزبا سیستم هیدروپونیک

این سیستم قابلیت اجرا بر روع انواع دیوار داخلی و خارجی ساختمان به عنوان نما را دارد،تنها امکانات مورد نیازبرا اجرای این سیستم آب،برق و خروجی آب در محل میباشد.

اجرای دیوارسیز

از مزایای این سیستم میتوان به این نکته اشاره کرد؛ باتوجه به اینکه پوسته هیدرووپونیک کاملاً سطحی یکپارچه ایجاد میکند،مانند سیستم های دیوارسبز معمولی محدودیت انتخاب گل وگیاه با ریشه محدود را نداریم ،زیرا ریشه گیاه میتواند در سرتاسر پوسته رشد کند و محدودبه محیط گلدانی کوچک نمیشود.

اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل طراحی شده برای این سیستم دائماً گزارش علکرد کل سیستم را به ما میدهد و همواره و همه جا وضعیت دیوارسبز از طریق موبایل قابل چک کردن است.

دیوارسبز

مزایا

» وزن سبک،حداکثر درحالت اشباع  50 کیلوگرم در هرمترمربع

» امکان اجرا بر روی دیوار داخلی و خارجی ساختمان

» قابل انعطاف بودن برای اجرا در همه نوع طرح ها

» عدم نیازبه رسیدگی و نگهداری دائمی

» تنوع گونه گیاهی زیاد برای کاشت

» مقاوم در برابر گرما و سرما

» مقاوم در برابر باد شدید

» حداقل مصرف آب

» 10 سال گارانتی

 

 

 

 تاریخ: 
محتوا:  دیوارسبز هیدروپونیک
5
star star star star star

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

ویلا با سقف آندوویلا

ویلا با سقف آندوویلااردشیر ممقانی


۱۵ ویژگی برتر آندوویلا

۱۵ ویژگی برتر آندوویلااردشیر ممقانی


فیلم تولید آندولین

فیلم تولید آندولیناردشیر ممقانی


سقف شیبدار چیست ؟

سقف شیبدار چیست ؟اردشیر ممقانی


سفال بام

سفال باماردشیر ممقانی


آکروتایل

آکروتایلاردشیر ممقانی


تایل سنگدانه ای – دکرا

تایل سنگدانه ای – دکرااردشیر ممقانیFatal error: Cannot use object of type WP_Error as array in /home/bamcom/domains/parsbam.com/public_html/wp-content/plugins/mystickyelements-pro/mystickyelements-front.php on line 303