آندولین

آندولین چیست ؟

آندولین با مقاومت بالا بصورت ورق ، محصول اصلی در گروه آندولین ویژه پوشش سقفی شیبدار می باشد، از ترکیب خالص الیاف طبیعی تولید شده است و در جریان تولید با یک روش مخصوص ورقها ضمن تزریق بیتومن ، از درون رنگ می پذیرند به نحوی که در سخت ترین شرایط ، رنگ آن ثابت می ماند. این پوشش سقفی یک محصول عالی در برابر نفوذ آب است و به علت انعطاف پذیر بودن ترک برنمی دارد ، زنگ نمی زند و پوسیده نمی شود،در مقابل مواد بیولوژیکی و شیمیایی موجود در هوا مقاوم بوده و عمری طولانی دارد وهمچنین نیازی به وارسی دائمی نداشته و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

برای آگاهی از قیمت  ورق های آندولین به سایت فروشگاهی ما سربزنید www.parsroof.com

صرفه اقتصادی آندولین

آندولین در مقایسه با سقف سفال و تایلهای سیمانی روف تایل که وزنی حداقل حدود ۳۰-۴۰ کیلوگرم در هرمترمربع دارند با وزنی حدود ۴ کیلوگرم با احتساب همپوشانی ورق ها وزن بسیار کمی را به سازه تحمیل میکنند از همین رو هنگام طراحی اولیه میتوان در انتخاب پروفیل ها حداقل ابعاد وضخامت را درنظر گرفت که نهایتاٌ باعث کاهش هزینه زیرسازی شده وقیمت کل سقف شیبدار با زیرسازی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد شد.

مشخصات فنی آندولین

ضدتقلب بودن آندولین

ضدتقلب بودن آندولین

ورق های آندولین با مهر مخصوص که علامت تجاری آندولین روی آن حک شده است تولید میشوند. روی طرف رنگی ورق های آندولین به کمک روش خاصی ، علامت تجاری ( لوگوی آندولین ) به نحوی حک شده است که جزء خصوصیات و مشخصه های بارز ورق های آندولین محسوب می شود و در یک نگاه این ورق ها با ورق های مشابه و تقلبی قابل تشخیص میباشند.

مشخصات پالت آندولین

مشخصات پالت آندولین

عرض پالت : ۹۸ سانتیمتر
طول پالت : ۲۰۴ سانتیمتر
ارتفاع پالت : ۱۸۰ سانتیمتر
وزن پالت : ۲۳۳۰ کیلوگرم
تعداد ورق در هر پالت : ۳۵۰ ورق
سطح پوشش هر پالت : ۵۵۶ مترمربع

مشخصات آندولین

مشخصات آندولین

عرض آندولین : ۹۵ سانتی متر
طول آندولین :۲۰۰سانتی متر
سطح خالص پوشش توسط هر ورق :۱٫۶۰مترمربع
وزن هر ورق : ۶٫۵کیلوگرم
وزن هر مترمربع : ۳٫۴ کیلوگرم
ارتفاع شیار:۴سانتیمتر
تعداد شیار در هر ورق:۱۰عدد

مزایای آندولین

تحمل سرما و گرما آندولین

در فاصله دمایی ۳۵- تا ۱۰۵+ درجه سانتیگراد ، هیچ تغییری در ورق ها دیده نمی شود.در این فاصله ی دمایی هیچگونه پولکی در سطح آن به وجود نمی آید. ( بالای ۵۰ حداکثر ۰٫۰۱ میلیمتر انبساط )

بدون آزبست آندولین

در تولید ورقهای آندولین به هیچ عنوان از ماده خطرناک آزبست استفاده نمی شود. اثرات مخرب این ماده روی سلامتی انسان و محیط زیست بر کسی پوشیده نیست.

سبک بودن آندولین

با وزن کمتر از ۴ کیلوگرم در هر متر مربع ، از نظر سهولت نصب و حمل ونقل با صرفه است. بدلیل وزن بسیار سبک ، صرفه جویی در سازه و ایمنی در مقابل زلزله را تامین می کند

تحمل نیروی آندولین

در فاصله تیر چوبی ۴۵ سانتیمتر(با حداکثر ۱/۲۰۰ انحنا در هر تیر چوبی) ۳۵۰ کیلوگرم بار تحمل می نماید.

ASTM D1502-60
BS 4154

عایق آب آندولین

سیستم آندولین در هر نوع آب و هوا و شرایط جوی از نفوذ آب جلوگیری می کند.

ASTM D1499
ASTME 96
DIN 52103

خواص شیمیایی آندولین

با توجه به آزمایشات انجام شده بر روی ورق آندولین کلیه بازها و اسیدها بر روی این ورق بی تاثیر می باشند.

خواص بیولوژیکی آندولین

ورق های آندولین پوسیده نمی شوند و از عوامل بیولوژیکی مانند قارچ و کپک تاثیر نمیذیرند.

عایق صوتی آندولین

در سیستم آندولین معدل قدرت جذب صوت معادل۴۰ dB می باشد.

DIN 52210

هدایت گرمایی آندولین

هدایت گرمایی در آندولین HR مطابق چوب می باشد .
kcal/mhoc 0.105
ASTM C177-76
DIN 52123

اثرات اشعه ماوراء بنفش آندولین

اشعه ماوراء بنفش بر سطح ورق های آندولین کمترین آسیبی نمی رساند.

BS 2011

رنگ بندی آندولین

آندولین استتاری

آندولین استتاری

آندولین قهوه ای

آندولین قهوه ای

آندولین سبز

آندولین سبز

آندولین قرمز

آندولین قرمز

لوازم جانبی آندولین

دریچه هواکش خروجی آندولین

دریچه هواکش خروجی آندولین

40 × 48 سانتی متر

فلاشینگ دیواری آندولین

فلاشینگ دیواری آندولین

14 × 12 سانتی متر

آندووایر آندولین

آندووایر آندولین

29/5 × 500 سانتی متر

والی آندولین

والی آندولین

48/5 × 200 سانتی متر

میخ منوبلاگ آندولین

میخ منوبلاگ آندولین

6 - 8 - 10 سانتی متر

دریچه هواکش ونت آندولین

دریچه هواکش ونت آندولین

40 × 48 سانتی متر

صفحات چوبی osb آندولین

صفحات چوبی osb آندولین

2/44 × 1/22 سانتی متر (11/5 ضخامت)

دریچه نورگیر آندولین

دریچه نورگیر آندولین

66/2 × 82/5 سانتی متر

ورق شفاف آندوکلیر آندولین

ورق شفاف آندوکلیر آندولین

40 × 106 سانتی متر

آندوباند آندولین

آندوباند آندولین

10 - 20 - 30 عرض × 10 متر طول

فوم xps آندولین

فوم xps آندولین

60 - 90 - 120 عرض × 2 - 12 ضخامت

تیزه استاندارد آندولین

تیزه استاندارد آندولین

48/5 × 200 سانتی متر

آندولین

بدین وسیله پوشش سقفی پیشرفته را معرفی نماید که در اروپا سابقه ای هفتاد ساله دارد و با پیشرفت تکنولوژی دائماً روز آمد شده است. در حال حاضر این محصول در اقصی نقاط جهان، انواع ساختمانهای مختلف شامل ساختمانهای مسکونی، بیمارستانها، سالنهایورزشی, مدارس، کارخانجات صنعتی، انبارها و ساختمانهای بخش کشاورزی‌ودامداری را به میزان دهها میلیون متر مربع پوشش می دهد.

این پوشش نوین، که آندولین (Onduline) نام دارد، دارای مزایای فراوانی است:

1- وزن بسیار سبک (هر متر مربع کمتر از چهار کیلوگرم) تسهیل در امر نصب، صرفه جویی قابل ملاحظه در سازه ها و رفع خطر زدایی از زلزله را امکان پذیر ساخته است،

2- عایق کامل در تماس آب و رطوبت

3- عایق بسیار مناسب حرارتی و صوتی

4- تحمل بسیار بالا در سرما و گرمای محیط(35- درجه تا 105 درجه سانتی گراد)

5- عدم تأثیر پذیری آثار بیولوژیکی مانند کپک و قارچ

6- عدم تأثیر پذیری در مقابل مواد شیمیایی، انواع نمک ها و اسیدها

7- عدم استفاده از مواد خطرناک مانند آزبست

8- برخورداری از رنگ یافتگی در نسج این پوشش (بارنگ بندیهای جالب و مقاوم در مقابل اشعه ماورای بنفش)

9- برخورداری از استانداردهای بین المللی با درجه A

10- برخورداری از ضمانت و گارانتی ده ساله

بخشی از مزایای این محصول نوین است که ٬ با عنایت به نازل بودن قیمت آن در مقایسه با سایر پوششهای سقف متداول٬ اذعان خواهید فرمود ادعای ما در مورد رقابتی بودن این محصول کاملا مستند میباشد.

در گذشته این پوشش به رغم آنکه در جهان بسیار مورد توجه بوده در ایران به دلیل قیمت پایین سیمان و عدم آگاهی از مضرات آزبست ناشناخته مانده بود. اما اکنون با توجه به روند رو به رشد قیمت سیمان و ورق‌های گالوانیزه که در جهت افزایش حرکت می‌کند و همچنین آگاهی مردم نسبت به خطرات آزبست ، گرایش به آندولین افزایش یافته است. اکنون دیگر مشخص است که با موقعیت قیمتهای جهانی آندولین (به دلیل تولید انبوه با شمارگان بیش از چهل میلیون ورق در سال) دیگر هیچ گونه پوشش سقفی- چه به لحاظ کیفیت، سبکی،‌زیبایی، و چه به لحاظ قیمت- قابل رقابت با این محصول نیست .

گروه آندولین فرانسه فعالیت خود را از حدود 70 سال پیش در زمینه تولید پوشش های سقفی شیبدار و لایه های ایزولاسیون سقف و کف در فرانسه آغاز کرد و در حال حاضر دارای 10 کارخانه در 5 قاره میباشد و در تمامی کشورهای جهان دارای نمایندگان فعال ویا دفتر فروش است ودر حال حاظر دارای رتبه اول فروش محصولات پوشش سقف شیبدار و لایه های آب بندی در جهان است.

شرکت پارس بام عمارت بعنوان نمایندگی اصلی آندولین فرانسه در ایران فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نمود و با استراتژی توسعه بازار و همچنین استقبال مشتریان و مهندسین صنعت ساختمان موفق به اجرای پروژه های متعدد با استفاده از محصولات متنوع گروه آندولین گردید و در حال حاضر دارای بیش از 100 نمایندگی فروش در سراسر کشور است.


محصولات گروه شامل

 • آندولین
 • آندوویلا
 • شینگل
 • بیتولین
 • فوندالین
 • ایزولین
 • روفولین
 • آندوسر
 • آردویز
 • آندوگرین

سیستم آندولین HR

آندولین محصول اصلی کارخانه جات آندولین فرانسه است ،این ورقهای به منظور پوشش سقف های شیبداربا مواد طبیعی تولیدشده است،مواد اصلی تشکیل دهنده آندولین بیتومن(نوعی قیر) و سلولز است که تحت فشار و حرارت بالا با رزین های مخصوص ترکیب و ساخته میشوند و با وزن 3.5 کیلوگرم در هر مترمربع سبکترین پوشش سقفی جهان است ،با توجه به وزن کم پوشش سقفی آندولین دارای مقاومت فیزیکی بسار بالایی است وهمچنین بعلت استفاده از رزین های خاص و مواد ضد UV در فرآیند تولید درمقابل تابش اشعه خورشید درطولانی خاصیت خود را ازدست نمیدهد وهرگزدچارپوسیدگی نمیشود،در مناطق سردسیر هرگز بعلت سرمای زیاد دچارترک خوردگی براثریخ زدگی نمیشود.

فرآیند تولید ورق

مواد اولیه بکار رفته در تولید ورقها از سلولز (که از خمیر کردن کاغذ و کارتنهای باطله بدست میاید)با رزین آب پایه خاص آمیخته شده سپس مواد خمیری سلولزی مخلوط شده با رزین با فشار وارد دستگاه اصلی تولید میشود .
در این مرحله خمیر سلولزی تحت فشار و حرارت بالا تبدیل به ورقهایی به ابعاد 200*95 سانتیمتر میشوند ،ورقها روی ریل خط تولید مسیر طولانی را طی میکنند تا کمی خشک شده و فرم اولیه را بگیرند
سپس ورقها وارد وان رنگ طبیعی که حاوی مواد ضد ماوراءبنفش هستند شده ورنگ صورتی به خود میگیرند و در نهایت ورقها از داخل وان بیتومن (نوعی قیرطبیعی)طی فرآیند خاص عبور کرده و محصول نهایی تولید میشود.به منظور آشنایی فیلم مراحل تولید را مشاهده کنید.


ضد تقلب بودن

گروه کارخانه جات آندولین فرانسه با تولید ۱ میلیارد مترمربع در سال بیشترین سهم بازار ورق های پوشش سقفی کامپوزیتی قیری در جهان را دارد.

متاسفانه مدتی است که ورق هایی شبیه آن ولی با کیفیت بسیار پایین و با ضخامت کم که ضد آب هم نیستند در بعضی کارگاه های کوچک به منظور رقابت با ورقهای اصلی تولید شده اند که اصلاً مورد تایید شرکت فرانسه نمیباشد و تنها ورقهایی که در ۱۰ کارخانه تولید میشوند دارای گارانتی می باشند.

شرکت آندولین فرانسه برای تشخیص ضد تقلب بودن ورق ها از ورق های تقلبی موجود در بازار از ابتدای سال ۱۰۱۲ پایین ورقها لوگوی انحصاری آندولین ، سریال و تاریخ تولید هر ورق را حک کرده است، بهترین راه برای تشخیص آندولین اصلی و تقلبی چک کردن وجود ویا عدم وجود نوار هک شده در پایین ورق های آندولین میباشد.

ورق-آندولین


مشخصات فنی

ابعاد ورقهای آندولین 200*95 سانتیمتر میباشد.وزن هر ورق حدود 6 کیلوگرم است با ضخامت 4 میلیمتر و ارتفاع موج 4 سانتیمتر،تعداد شیار در هرموج 10 عددد،سطح خاص پوشش هر ورق 1.59 سانتی متر،وزن هرمترمربع با احتساب همپوشانی 3.5 کیلوگرم.

مشخصات-فنی-آندولین


مزایا

 • عایق صوتی تا 40db که از انتقال صدای باران به داخل ساختمان جلوگیری میکند.
 • وزن سبک 3.5 کیلوگرم در هرمترمربع که مزیت مهمی برای استفاده در مناطق زلزله خیز میباشد.
 • مقاوم در برار مواد اسیدی و قلیایی و موریانه.
 • تحمل وزن تا 350 کیلوگرم در هر مترمربع.
 • مقاومت در برابر وزش باد شدید تا سرعت 180 کیلومتر/ساعت.
 • عدم تغییرساختار دربرابر تغییر دمای محیط از 35- تا 105+ درجه سانتی گراد.
 • قیمت مناسب : قیمت آندولین - قیمت آندوویلا در قیاس با قیمت سایر پوشش های سقف بطور مثال قیمت شینگل کاملاً مرقون به صرفه تر است.
 • گارانتی 10 ساله آب بندی ورق های آندولین .
 • بدون آزبست .

رنگ بندی

رنگ-بندی-آندولین


نکات مهم نصب

rt6yhrsth

آندولین بر روی تراشه چوبی ویا زیرسازی فلزی z ویا قوطی به راحتی با میخ ویا پیچ نوک مته ای به راحتی قابل اجرا میباشد،باتوجه به درصد شیب باید فاصله بین لاپه های زیرسازی اجراشود به طور مثال برای شیب 20درصد به بالا فاصله بیت پرلین ها میتواند 62 سانتی متر درنظر گرفته شود ویا برای نصب آندولین بربعنوان پوشش دیواری میتوان فاصله زیرسازی را تا 85 سانتی متر درنظرگرفت.

هنگام نصب ورق ها حتما باید جهت باد منطقه مشخص شود و ورقها طوری نصب شوند که باد از کناره ها به زیر ورق ها نفوذ نکند.

همچنین از نکات مهم نصب ، اجرای میخ ها و یا پیچ ها بر روی بالای موج ورق ها میباشد نه داخل قوص ورق ها،میزان بیرون زدگی ورق ها بعنوان آبچکان از انتهای کار نباید بیشتر از 7 سانتیمتر باشد.

برای آشنایی بیشتر از نحوه اجرای ورق ها، فیلم نصب را مشاهده فرمایید.

شرکت پارس بام عمارت نمایندگی رسمی آندولین فرانسه در ایران ارتباط با ما دراینترنت و دنیای مجازی


Fatal error: Cannot use object of type WP_Error as array in /home/bamcom/domains/parsbam.com/public_html/wp-content/plugins/mystickyelements-pro/mystickyelements-front.php on line 303